Rozgrywanie turnieju tenisowego w sezonie wakacyjnym
Blog
Opublikowano: 16.07.2019 Autor: Admin Wiiin

Rozgrywanie turnieju tenisowego w sezonie wakacyjnym

Sezon urlopowy ruszył pełną parą. Rozumiemy, że wiąże się to z krótszymi i dłuższymi wyjazdami, dlatego chcielibyśmy przypomnieć wszystkim uczestnikom turniejów o obowiązujących zasadach przeprowadzania meczów.

Ustalanie daty meczu:

Zachęcamy do jak najszybszego umawiania się z przeciwnikami na termin spotkania na korcie. Pozwoli Wam to na sprawne zaplanowanie czasu i wybór daty, która odpowiada obu graczom. Niestety, często zdarzają się sytuacje, w których zawodnik dopiero po swoim powrocie z wakacji postanawia ustalić dzień spotkania, a wtedy okazuje się, że jego rywal właśnie wyjechał na urlop.

Oczywiście, możliwe jest przesunięcie meczu, jednak pamiętajmy, że naszemu przeciwnikowi może nie odpowiadać późniejszy termin. Wtedy osoba, która była nieobecna podczas trwania rundy oddaje spotkanie walkowerem z powodu braku możliwości jego rozstrzygnięcia. Przez brak wcześniejszego umówienia się na rozegranie meczu narażamy się na przegraną. Szanujmy innych graczy i nie każmy im czekać na kontakt od siebie tygodniami.

Zasady rozgrywania rundy turniejowej:

Czas na rozegranie jednej rundy to według regulaminu 10 dni. Dla spotkań, które pod jej koniec nie zostały jeszcze zaplanowane, sędzia wylosuje nowy termin. Data ustalona przez arbitra jest obowiązkowa dla obu graczy i niemożliwe jest przełożenie meczu.

Wiemy, że tak jak my, jesteście prawdziwymi pasjonatami tenisa i zależy wam przede wszystkim na dobrej grze. Każdy zawodnik powinien mieć równe szanse na awans do dalszych rund, dlatego namawiamy do jak szybkiego kontaktu z przeciwnikiem i ustalenia terminu spotkania. Nie chcemy, by ominęła Was szansa na zostanie mistrzem turnieju!

 

Pozdrawiamy,

Zespół WiiiN

Witaj na platformie WiiiN